Борг водоканалів Дніпропетровської області за розподіл електроенергії становить 484 млн. гривень, що може стати причиною позбавлення споживачів водопостачання та електроенергії.
Про це заявив керівник Громадської спілки “Розумні електромережі України” Олександр Візір, повідомляє Liga.Net.
«В цій ситуації оператори систем розподілу електроенергії вимушені зупиняти надання послуги електророзподілу водоканалам. Це призводить до зупинки роботи насосів та водоводів. Тобто ті люди, які стабільно і регулярно оплачують послуги з водопостачання та водовідведення, можуть бути позбавлені цих послуг», – заявив керівник громадської спілки.
Експерт додав, що проблема водоканалів – не тільки в боргах.
За інформацією дніпропетровських ЗМІ, стосовно рівня втрат у водопроводах говорять, що, для прикладу, в Кам’янському міському водоканалі Дніпропетровської області рівень втрат води сягає 46%, при нормативі закладеному НКРЕКП в тарифі 29,1% . Що говорить про вкрай незадовільний технічний стан обладнання. А ще про те, що більша частина переданої води ніким не оплачується.
Аналогічна ситуація по більшості комунальних водоканалів Дніпропетровської області.
На думку Візіра, причинами такої критичної ситуації є: неефективність менеджменту водоканалів, ручне призначення мерами міст людей, що не здатні забезпечити ефективну роботу своїх підприємств, тарифне регулювання НКРЕКП, яке не відповідає вимогам ринку.
На переконання експерта, для вирішення даної проблеми потрібно:
По-перше, Міністерство розвитку громад і територій та Кабмін мають запровадити рахунки зі спеціальним режимом використання водоканалами, які призначені для зарахування коштів за послуги з розподілу електроенергії.
По-друге, необхідно «реанімувати» роботу та забезпечити належне виконання постанови Кабміну «Деякі питання постачання електричної енергії захищеним споживачам та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 27.12.2018 р. № 1209. Згідно з якою, водоканали або їх власники (міські та облради) мають надати ОСРам відповідні фінансові гарантії оплати вартості послуг розподілу електричної енергії. Виконання цієї постанови має проконтролювати Міністерство розвитку громад і територій.
По-третє, мерам міст і головам обладміністрацій потрібно «взятися за голову» і почати контролювати цю проблему на місцях поки не буде знайдено комплексного рішення.
Зазначимо, до реформи ринку електроенергії борги водоканалів за світло склали орієнтовно 3,8 млрд грн.
Читайте також
Вже другий тиждень поспіль у більшості регіонів України не вимикається світло. Це стало можливим завдяки успішній роботі нашого ППО та неймовірній роботі енергетиків, які доклали відчайдушних зусиль для того, аби українці були зі світлом. З 10 жовтня 2022-го року армія рф випустила по Україні більше 700 ракет, з яких 225 влучили по 112 об’єктах енергетичної […]
17 січня НКРЕКП винесла рішення про накладання штрафів Вінницькому, Чернівецькому та Волинському обленерго за порушення ліцензійних умов з розподілу електроенергії. В результаті перевірок, які охоплювали діяльність компаній протягом листопада – грудня 2022 року, Регулятор знайшов винних у несправедливому застосуванні графіків відключень. На думку спілки «Розумні електромережі України» така поведінка НКРЕКП є перекладанням суспільного негативу, […]