Новини
20 July, 2021
admin

Стан електромереж заслужив окрему сесію в рамках Українського енергетичного форуму Інституту Адама Сміта.

Темою цьогорічної зустрічі українських та міжнародних лідерів в галузі енергетики була модернізація української енергетики для стійкого та інтегрованого енергетичного майбутнього в Європі.

Сучасна розвинута інфраструктура електромереж – основа для побудови такого енергетичного майбутнього.  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, зауважив, що перехід на стимулююче тарифоутворення для ОСР це великий крок для України в напрямку удосконалення мереж.

Ця ж думка була продовжена в рамках сесії «Розвиток енергорозподільчих активів» 16 липня. ЇЇ модератором виступив Олександр Баранюк, голова спілки «Розумні електромережі України». Приємно зазначити, що до обговорення в сесії були залучені також представники 2 членів спілки: генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх та в.о. генерального директора Хмельницькобленерго Олег Козачук. Крім того, в сесії взяли участь член НКРЕКП Руслан Кайдаш,  Михайло Ільницький, керівник Чернігівобленерго, Ірина Завада, Президент Асоціації ОСР України та Крістіан Такач, представник компанії Sfera у Східній Європі.

 Учасники сесії  одноголосно погодились, що попередня система тарифоутворення на розподіл електроенергії «Cost+» не давала можливості ОСР інвестувати достатньо коштів у розвиток електромереж. Це призвело до того, що в Україні зараз один з найнижчих показників якості електропостачання у Європі – відключення світла складають майже 700хв на рік.

 Впроваджене минулого року стимулююче регулювання має на меті вирішити проблему низької якості електропостачання споживачів та дати змогу ОСР інвестувати в оновлення мереж більше.

При цьому оператори системи розподілу розуміють свою посилену відповідальність у випадку, якщо згаять можливість оновлення мереж. Регулятор запровадив більш жорсткі вимоги до підвищення показників якості електропостачання, за невиконання яких, до ОСРів будуть застосовуватись значні штрафні санкції.

В рамках форуму, член НКРЕКП Руслан Кайдаш ознайомив учасників з деталізованою презентацією, щодо самої методології та нормативного підґрунтя нової системи регулювання. Він зазначив, що RAB-тариф однозначно сприятиме ефективній приватизації державних обленерго.

 Разом з тим, всі учасники обговорення дійшли згоди, що попри всі позитивні ефекти стимулюючого регулювання, запроваджена в Україні модель, значно відрізняється від європейського досвіду. Тому позитивних ефектів від RAB-регулювання доведеться досягати значно довше,  аніж за умови оновлення мереж за європейськими параметрами.

Поділитися

Читайте також

Новини
Подяка героям енергофронту

Вже другий тиждень поспіль у більшості регіонів України не вимикається світло. Це стало можливим завдяки успішній роботі нашого ППО та неймовірній роботі енергетиків, які доклали відчайдушних зусиль для того, аби українці були зі світлом. З 10 жовтня 2022-го року армія рф випустила по Україні більше 700 ракет, з яких 225 влучили по 112 об’єктах енергетичної […]

Новини
Поговоримо про наболіле. Хто винен коли в мене немає світла?

17 січня НКРЕКП винесла рішення про накладання штрафів Вінницькому, Чернівецькому та Волинському обленерго за порушення ліцензійних умов з розподілу електроенергії. В результаті перевірок, які охоплювали діяльність компаній протягом листопада – грудня 2022 року, Регулятор знайшов винних у несправедливому застосуванні графіків відключень.   На думку спілки «Розумні електромережі України» така поведінка НКРЕКП є перекладанням суспільного негативу, […]