Спільну заяву з цього приводу підписали 6 листопада Єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон, Міністр енергетики України Герман Галущенко та директор Секретаріату Енергетичного співтовариства (Європа) Артур Лорковський. Вони разом звернулися до приватних компаній та асоціацій з проханням про термінову доставку в Україну аварійного енергетичного обладнання. Щоб Україна пережила зиму, необхідно активізувати зусилля, аби зберегти енергетичну систему країни у робочому стані.
Підписанти підкреслили, що українські енергетичні компанії (в тому числі члени спілки «Розумні електромережі України», а також інші ОСР та ОСП) невпинно працюють над відновленням пошкодженої інфраструктури. Але ця робота потребує величезної кількості обладнання, палива, інструментів і матеріалів, яких не вистачає в Україні. Допомога від європейського бізнесу значно підвищить шанси відновити пошкоджені після обстрілів об’єкти та впевнено пройти опалювальний сезон. Масштаб потреб енергетичного сектора України вимагає колективних зусиль і пріоритетної уваги.
Заява закликає уряди країн, приватні компанії та асоціації, які працюють не лише в енергетичному секторі, а й у виробничій та автомобільній галузях, допомагати українській енергетичній інфраструктурі для підтримки її нормального функціонування.
«Якщо ваша країна, компанія чи асоціація може допомогти Україні, запропонувавши аварійне енергетичне обладнання, матеріали, інструменти чи паливо, будь ласка, надішліть електронного листа до Цільової групи підтримки України (USTF) Секретаріату Енергетичного Співтовариства, щоб отримати поточний список найбільш нагальних потреб, а також сприяння в процесі пожертвування», – зазначено в документі.
Джерело: Energy Community
Читайте також
Вже другий тиждень поспіль у більшості регіонів України не вимикається світло. Це стало можливим завдяки успішній роботі нашого ППО та неймовірній роботі енергетиків, які доклали відчайдушних зусиль для того, аби українці були зі світлом. З 10 жовтня 2022-го року армія рф випустила по Україні більше 700 ракет, з яких 225 влучили по 112 об’єктах енергетичної […]
17 січня НКРЕКП винесла рішення про накладання штрафів Вінницькому, Чернівецькому та Волинському обленерго за порушення ліцензійних умов з розподілу електроенергії. В результаті перевірок, які охоплювали діяльність компаній протягом листопада – грудня 2022 року, Регулятор знайшов винних у несправедливому застосуванні графіків відключень. На думку спілки «Розумні електромережі України» така поведінка НКРЕКП є перекладанням суспільного негативу, […]