Громадська спілка «Розумні електромережі України» (ГС «РЕУ»)

це неприбуткова організація, заснована наприкінці березня 2020 року. Наразі організація об’єднує 14 операторів систем розподілу (ОСР) електроенергії, які розташовані на території всієї України. Основна мета Спілки полягає в об’єднанні позицій ОСРів у різних регуляторних питаннях. Ми сподіваємось, що до нас приєднаються інші оператори систем розподілу.

Правління

Олександр Фоменко
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ДТЕК МЕРЕЖІ

Олександр Фоменко має понад 20 років досвіду роботи в енергетиці. У ДТЕК працює з 2000 року. У різний час очолював ПЕМ-Енерговугілля, Дніпрообленерго (зараз ДТЕК Дніпровські електромережі), Київенерго (зараз ДТЕК Київські електромережі), Одесаобленерго (зараз ДТЕК Одеські електромережі). З 2022 року – генеральний директор ДТЕК Мережі.

Закінчив Донецький державний технічний університет за двома спеціальностями: «інженер-електрик» і «бухгалтер». Отримав диплом Донецького національного університету за фахом «менеджмент організацій». Має диплом MBA, який отримав за спільною програмою London Business School та Академії ДТЕК «Енергія Лідера».

«Мережі – підтримка нормального життя українців та основа відбудови України. ДТЕК Мережі створює інфраструктуру для відновлення економіки. Ми розвиваємо розумні електромережі, щоб на їх основі після війни відродилися українські міста – нові, сучасні, «розумні». Оператори системи розподілу, що входять до операційного холдингу ДТЕК Мережі, в складі спілки «Розумні електромережі України» докладуть всіх зусиль на відновлення української енергоінфраструктури».

Олег Козачук
в.о. генерального директора АТ «Хмельницькобленерго»

Вищу освіту здобув у Вінницькому національному технічний університеті за спеціальністю «Електричні системи і мережі», згодом отримав кваліфікацію магістра публічного управління та адміністрування у Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова та кваліфікацію МВА за напрямком бізнес-адміністрування у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса.

Уже майже 20 років працює в електроенергетичні галузі, опікується питаннями енергозбереження, впровадженням SMART GRID, оптимізацією управлінських та виробничих процесів на підприємствах галузі.

Обіймав керівні посади у провідних київських енергокомпаніях, в АТ «Хмельницькобленерго» пройшов всю кадрову ланку від інспектора району електричних мереж (2002 р.) до в.о. генерального директора Товариства (з 2016 р.). Саме під його орудою Товариство досягнуло найліпших результатів за час свого існування.

Олег Козачук очолював Громадську раду при Держенергоефективності, наразі  є діючим віце президентом Асоціації з енергоефективності та енергозбереження.

«Якщо міркувати про розвиток сфери електроенергетики в Україні, то впровадження RAB-регулювання та приватизаційні процеси є неминучими і надзвичайно важливими для галузі та країни в цілому. Україна має великий потенціал для розвитку, в тому числі й завдяки прогресивним висококваліфікованим фахівцям, готовим до сьогочасних викликів та реалізації нових проектів».

Андрій Грабчук
Начальник відділу стратегічного планування АТ «Прикарпаттяобленерго»

Родом з Івано-Франківська, здобув освіту за спеціальністю «Електропостачання і електрозбереження».

В подальшому продовжив навчання за напрямком  менеджменту в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу та згодом в МІМ-Київ.

Пройшов професійний шлях від електромонтера до директора відділу стратегічного планування і аудиту АТ «Прикарпаттяобленерго», де працює з 1997 року.

«Головні можливості громадської спілки пов’язані з словом СПІВПРАЦЯ. Завдання громадської спілки бачу в об’єднанні зусиль учасників ринку електроенергії для вдосконалення галузі на основі довгострокових цілей та філософії win-win. В умовах пандемії, зниження споживання електроенергії, заплутаного клубка проблем в енергетиці, громадська спілка може сприяти обміну позитивним досвідом та практичними рекомендаціями для успішного подолання кризи».

Олексій Шекета
Генеральний директор “АТ "Житомиробленерго "”

Народився 17 лютого 1976 року в місті Калуші Івано-Франківської області.

Освіта – вища. У 1998 році закінчив Івано-Франківський державний технічний університет нафти та газу. Кваліфікація – інженер-електрик. У 2005 році закінчив Вінницький національний технічний університет за спеціальністю “облік та аудит”.

З серпня 1998 року – диспетчер Калуського РЕМ ДАЕК “Прикарпаттяобленерго”. З грудня 1998 року – інженер по режимах оперативно-диспетчерської служби ВАТ “Прикарпаттяобленерго”. З травня 2000 року – заступник начальника Лисецького РЕМ ВАТ “Прикарпаттяобленерго”. З лютого 2001 року – начальник відділу збуту ВАТ “Прикарпаттяобленерго”. З жовтня 2001 року – в. о. директора з енергозбуту, а з грудня – директор з енергозбуту ВАТ “Прикарпаттяобленерго”. З грудня 2003 року – виконавчий директор із збуту електроенергії та комерційних розрахунків ВАТ “Вінницяобленерго”. З листопада 2004 року – комерційний директор ВАТ “Кіровоградобленерго”.

Березень 2012 року — червень 2015 року  призначений головою правління ПАТ “Чернівціобленерго” а з червня 2015 року по теперішній час очолює АТ “Житомиробленерго “

Наша Команда

Олександр Баранюк

Виконавчий директор


o.m.baraniuk@gmail.com

Наталія Харіна

Менеджер з адміністративної діяльності